Home » Anunturi » Anunț cu privire la măsurile de dezvoltare rurală adresate utilizatorilor de terenuri agricole

Stimați locuitori ai comunei Bonțida,

Vă informăm faptul că Direcția Generală Dezvoltare Rurală – Autoritatea de Management pentru PNDR a publicat  măsurile de dezvoltare rurală adresate utilizatorilor de terenuri agricole care facilitează acordarea unor plăți anuale pe hectar de suprafață agricolă pentru compensarea costurilor suplimentare și a pierderilor de venit suportate de fermieri, implementate în România. Acestea sunt:

• Măsura 10 – agromediu și climă;
  • Măsura 11 – Agricultura ecologică;
  • Măsura 13 – Plăți pentru zone care se confruntă cu constrângeri naturale sau cu alte constrângeri specifice;

Documentelor de informare sunt publicate pe site-ul MADR la adresa:

Documentele sunt disponibile pentru descărcare la acest link.

În imaginea următoare este disponibilă legenda măsurilor ce pot fi accesate pentru fiecare comună din județul Cluj (click pentru mărire):